Diplomatic Economic Club
www.dec.lv


Diplomatic Club » Lielajā Gildē, Rīga, 28.01.2018 Galā koncerts  

Lielajā Gildē, Rīga, 28.01.2018 Galā koncerts 18.01.2018 (30799)

Ķīnas Nacionālā opera dibināta 1952. gadā, un tā atrodas tiešā Kultūras ministrijas pārziņā. Tas ir lielākais un svarīgākais operas nams Ķīnā, kā arī Āzijas un Klusā okeāna reģionā. Tai ir sava operas trupa, koris, simfoniskais orķestris, skatuves mākslas darbnīca un kostīmu studija.

Operas trupu veido izcili vokālisti. Lielākā daļa no viņiem ir uzvarējuši liela mēroga sacensībās Ķīnā un ārvalstīs. Trupas vokālisti ļoti aktīvi darbojas starptautiskos projektos, dziedātāji ir vadošo konservatoriju labākie absolventi. 2009.gadā slavenais Ķīnas režisors ZhangYimou producēja operu "Turandota" Pekinas Nacionālajā stadionā, kuru izpildīja Ķīnas Nacionālā opera. Izrādi noskatījās gandrīz 100 000 cilvēku. 2010. gadā šī opera tika rādītaTaivānā, kur tā piesaistīja 30 000 skatītāju. Pēc veiksmīgas “Turandotas” operas izrādes Romā 2012. gadā Ķīnas Nacionālā opera kļuva par pirmo ārvalstu trupu, kas 2014. gadā tika uzaicināta uz Pučinī festivāla Torre del Lago skatuves Toskānā. Džakomo Pučīni mazmeita cildināja izrādi ar vārdiem: "Šī ir labākā “Turandotas” versija, ko esmu redzējusi pēdējo 30 gadu laikā! " Pēc tam šīs pats iestudējums atkārtots Pavasara festivālā Budapeštā, Ļubļanas festivālā, Ženēvā Šveicē un citur.

Pateicoties operas mākslinieku centieniem vairāk nekā pusgadsimta garumā, Ķīnas Nacionālā opera ir uzvedusi virkni pasaulē slavenu operu, piemēram, "Tannheizeru", "Nībelungu gredzenu", "Traviatu", "Madama Butterfly", "Karmenu", "Jevgēņiju Oņeginu", "Turandotu", "Aīdu", "Bohēmu", "Rigoleto", "Figaro kāzas", "Otello", "Zemnieka gods", "Seviļas bārdzinis", "Pagliacci", "Hofmaņa stāsti", "Le Roi d'Ys" u.c. Ķīnas Nacionāla opera ir iestudējusi arī virkni Ķīnas operu, piemēram, "Liu Hulan", "Pļavu dziesma", "Ayiguli", "Marco Polo", "Ardievu, mana konkubīne". Katru gadu Ķīnas Nacionālā opera dodas turnejā uz Eiropas, Amerikas, Āfrikas un Āzijas valstīm.


Jaunumi Lielajā Gildē, Rīga, 28.01.2018 Galā koncerts

Views: 30799
Catalog  Club Members - in the Baltic States  Club Members - outside of Baltic States  Jaunumi  © 2005-. Diplomatic Economic Club. Materiālu vai fotogrāfiju izmantošana bez to autoru (tiesību īpašnieku) atļaujas aizliegta.
Hostings no: A/S Balticom

Рига Москва Париж Маракеш Хельсинки Минск Киев Цюрих Братислава Прага Будапешт Кишинев Варшава Брюссель Лондон Триполи Вена Кишинев Вильнюс Таллинн Санкт-Петербург Ужгород Алматы Адис-Абеба Эр-Рияд Шанхай