Diplomatic Economic Club® Since 1997
LV EN RU News Trade Fair Riga Members area Articles
 • Contact ☰ menu ✕

  Ap 2100 gadu daudzas valstis tiks appludinātas  

  Lielākajām Amerikas piekrastes pilsētām draud teritorijas applūšana. Turklāt zinātnieki brīdina, ka šajā gadsimtā no zemes virsas pazudīs daudzas valstis, tās burtiskā nozīmē tiks noskalotas ar ūdens viļņiem. Ūdens līmeņa celšanās, kas saistīta ar globālo sasilšanu, apdraud arī Sanktpēterburgu. Ap 2100 gadu prognozē, ka šie procesi ir neizbēgami.

  Arizonas universitātes zinātnieki noskaidroja, ka pat labākajā gadījumā gadsimta beigās jūras līmenis celsies par 1 m, tiks appludinātas tādas pilsētas kā Majami, Njūorleāna, Tampa, bet citām draud teritorijas zaudējums. Kopumā var tikt appludinātas 9-10% zemes 180 valsts piekrastes pilsētās. Nav vērts pieminēt, cik tas postoši var izvērsties valsts ekonomiskajam stāvoklim, turklāt runa iet ne tikai par ASV. Ticot prognozēm, daudzām valstīm draud vēl lielāka katastrofa.

  Interesanti, ka no ekologu viedokļa šāds notikumu pavērsiens tiek uzskatīts par vislabvēlīgāko cilvēcei. Ir noskaidrots, ka ap 2100 gadu jūras līmeņa celšanās par 1 m ir garantēta. Šāds notikumu pavērsiens var radīt vidējās temperatūras celšanos par 2  celsija grādiem. Tas ir iespējams, pieņemot radikālus mērus toksisko gāzu izmešu samazināšanā, taču visdrīzāk būs vēl ļaunāk.

  Pēc klimata programmas Pasaules savvaļas dabas fonda Krievijā vadītāja Alekseja Kokorina domām, nedrīkst aizmirst arī par jūras līmeņa celšanos par 3 metriem. „Pietiek vien atcerēties, ka pirms pieciem, septiņiem gadiem tika paredzēta ledāju kušana, neizvērtējot to sarukšanu. Šī iemesla dēļ netika pilnvērtīgi izvērtēta jūras līmeņa celšanās. Realitātē ledāji ne tikai kūst, bet arī sarūk, tāpēc ir jāpievērš lielāka uzmanība klimatologu prognozēm, pat ja sākumā tās nešķiet tik postošas, “ir pārliecināts eksperts.

  Visticamāk pēc vairākām desmitgadēm Sanktpēterburgā nāksies modernizēt hidrotehniskās iekārtas, tāpēc ka jūras līmeņa celšanās pilsētai ir būtiska. Turklāt daudziem miljoniem cilvēku, kuri dzīvo ZA Āzijas zemienēs, būs jāmeklē cita dzīvesvieta. Īpaši apdraudētas ir Bangkoka, Kalkuta un Šanhaja.
  „Tā kā prognoze par jūras līmeņa celšanās par 1 m ir apstiprinājusies, atliek vien izlemt, kur un kad izmitināt cilvēkus“, norāda Kokorina kungs. „Piemēram, Austālija un Jaunzēlande ir paziņojušas, ka ir gatavas uzņemt mazo salu valstiņu iedzīvotājus, galvenokārt no Nauru un Tuvalu salu valstīm. Maldīvu salu sultāns grasās nopirkt daļu teritorijas Šrilankā un pārcelties uz turieni ar saviem padotajiem. Jūras līmeņa celšanas mīsies ar vētras uzplūdiem, un ja ūdens līmenis celsies par 2-4 metriem, tad situācija kļūs vēl nopietnāka.“

  Газета РБК daily


  Jaunumi »  Ap 2100 gadu daudzas valstis tiks appludinātas »  Views: 75475   Diplomatic Club


  Diplomatic Economic Club®  Home  ::   About Diplomatic Club  ::   DEC news  ::   Cooperation  ::   Publications  ::   Trade Fair Riga  ::   Club archive   ::   Legal  ::   Contact  ::  

  close open

  Diplomatic Club for Peace Appeal to world leaders and humanity

  Diplomatic Economic Club strongly condemns and is not accepting any kind of aggression, military collisions, wars between countries, which are happening here close in the center of Europe, on the other continents of the world, in Asia, in Africa.
  Nothing can justify the use of force in any cases, everywhere it leads to suffering of civilians.
  We call all parts, leaders of all levels for a peaceful solution of any disagreements through the dialog and negotiations.
  Only the Peace on our planet, olny Friendship and mutual understanding promote the life of people.
  Please don't even allow yourself any thought about World War III, about nuclear weapons.
  All the humanity remembers the wars of the 20th century, and if somebody has forgotten, please remember. Diplomatic Club for Peace

  Stop War! Peace All over the World  Diplomatic Economic Club
  unites members from 37 countries of the world.
  Diplomatic Economic Club – is a unique association where people from different countries are to find a common language and contribute to the development of contacts between businessmen of the countries they represent.
  1997 — the beginning of the formation of the idea of creating a club, the establishment of internal interactions in the club on the basis of international exhibitions in Riga, periodic meetings.

  Digest

  She phrase „Economic Diplomacy“ assumes the diplomatic official activities that are focused on increasing exports, attracting foreign investment and participating in work of the international economic organisations