Diplomatic Economic Club® Since 1997
LV EN RU Выставки Members area
 • Контакты ☰ menu ✕

  Nīderlandes karalienes dzimšanas diena  

   Pieņemšana par godu Nīderlandes karalienes dzimšanas dienai

  28. aprīlī Melngalvju namā, Rīgā Nīderlandes vēstnieks Latvijā Juriāna Krāka (Jurriaan Kraak) kungs ar kundzi organizēja pieņemšanu par godu Nīderlandes nacionālajiem svētkiem — Nīderlandes karalienes dzimšanas dienai, kura tiek svinēta 30. aprīlī, un tiek uzskatīta par galvenajiem Nīderlandes svētkiem. Ikviens, kas nonāk Nīderlandē, ir pārsteigts par karalienes popularitāti.
  Karaliene Beatrikse valda jau vairāk kā 20 gadus un viņas ietekme uz politiku ir ļoti liela.

  Karaliskā dinastija Nīderlandē radās 1815. gadā un, sākot ar 1890. gadu, valsti sāka pārvaldīt sievietes. Karaliene Juliāna, kas piekrita atzīt Indonēzijas un Surinamas neatkarību, drīz pēc tam atteicās no troņa par labu Beatriksei.
  30. aprīlī ir Juliānas dzimšanas diena, nevis Beatrikses, kura ir dzimusi 31. janvārī. 32 karalienes Juliānas valdīšanas gadu laikā holandieši jau ir pieraduši svinēt viņas dzimšanas dienu 30. aprīlī, taču, kad par karalieni kļuva viņas meita Beatrikse, viņa nemainīja svētku datumu. Turklāt Juliāna atteicās no troņa savā dzimšanas dienā un Beatrikse pārņēma troni 1980.gada 30. aprīlī. Tādējādi karalienes dzimšanas dienu ik gadu svin 30. aprīlī, neatkarīgi no esošās karalienes dzimšanas dienas datuma. Parasti svinības tiek rīkotas pēdējā mēneša sestdienā un šogad šie datumi sakrita.

  Šis datums ir kļuvis par nacionālajiem svētkiem, katram Nīderlandes iedzīvotājam ir oranžs tērps, kā arī lentes, vītenes, baloni, karogi, ar kuriem tiek izdekorētas ielas. Īpaši iecienīti ir piepūšami kroņi, kas arī ir oranžā krāsā. Visur plīvo nacionālie karogi, kā arī tiek izkārti karalienes portreti
  Svīnības sākas iepriekšējās dienas vakarā ar tā saucamo „karalisko nakti“. Vislabāk tajā naktī atrasties Hāgā, kur atrodas karalienes pils. Tur tiek sarīkots Lielais mūzikas festivāls un viss pilsētas centrs ir pārpildīts ar pārvietojamiem karuseļiem, spēļu automātiem, estrādēm. Uz katra stūra ir uzstādīti kioski, kuros ir iespējams nopirkt mazsālītu siļķi — mīļākais holandiešu nacionālais ēdiens. Galvenā „karaliskās nakts’’ atšķirība ir skaļā mūzika.

  Grandiozas svinības notiek arī Amsterdamā. No rīta tiek slēgta satiksme pilsētas centrā; visi Amstrerdamas iedzīvotāji piedalās karnevālā. Koncerti un balles, neierobežota jautrība īpaši parkā Vondelpark. Vislielākā jautrība ir Dāmu laukumā, kur visu dienu atpūšas gan jaunieši, gan pavecāki cilvēki. Visi tiek cienāti ar siļķi. Policijai ir aizliegts iejaukties notiekošajā, tāpēc uzdzīvei nav nekādu robežu. Vakarā tramvaji nevar izbrauk caur cilvēku pūli, tāpēc atliek pārvietoties ar baržām.

  Šajā dienā Nīderlandē norisinās tā saucamais „Fraimārkets“. Pēc karalienes pavēles 30. aprīlī visiem veikaliem ir atļauts tirgot preces bez PVN, tāpēc arī pēdējās aprīļa dienās ir iespējams nopirkt preces lētāk.
  30. aprīlī uz ielām un pie kanāliem notiek plaša tirdzniecība. Bērni tirgojas ar mīkstajām rotaļlietām, tīņi ar sporta invertāru, bet viņu vecāki ar tulpēm un sieriem.
  Karalienes dzimšanas dienā galvenais apskates objekts ir Ziedu parāde. Ziedi un piena produkti ir galvenās holandiešu eksportpreces. Nīderlande, kuras teritorija aizņem vien 0,008% no zemeslodes, ieņem trešo vietu lauksaimniecības produktu eksportā, turklāt lauksaimniecības nozarē strādā vien 5% iedzīvotāju

  Tulpes uzplaukst tieši tajā laikā, kad Nīderlandē ir svētki. Veselu gadu tiek audzētas puķes, lai izveidotu milzīgas puķu figūras, kuras tiek izstādītas ziedu parādē. Ceļš no Alsmēras, kur sākas parāde, vienmēr ir pārpildīts ar puķēm un cilvēkiem.


  Jaunumi »  Nīderlandes karalienes dzimšanas diena »  Views: 72523   Diplomatic Club


  Diplomatic Economic Club®

  свернуть развернуть

  Руководителям стран и человечеству

  Дипломатический экономический Клуб категорически осуждает и не приемлет любые виды агрессий, вооруженные столкновения, войны между странами, которые сейчас проходят здесь рядом, в центре Европе, на других континентах мира, в Азии, в Африке.
  Ничто не может оправдывать применение силы в любых обстоятельствах, везде страдают простые люди.
  Призываем все стороны, руководителей всех уровней к мирному разрешению любых разногласий через диалог и переговоры.
  Только Мир на нашей планете, только Дружба и взаимное понимание способствуют жизни людей.
  Не допускайте даже мыслей и намёков о третьей мировой войне, об атомном оружии.
  У человечества есть память о войнах XX века, если забыли, вспомните. Diplomatic Club for Peace

  Stop War! Peace All Over the World  Diplomatic Economic Club - Friendship Avenu
  объединяет участников 37 стран мира.

  свернуть развернуть

  По вопросам помощи беженцам

  Портал по вопросам оказания любой помощи пострадавшим из Украины.
  www.ukraine-latvia.com


  Портал Рижской Думы по вопросам оказания помощи
  ld.riga.lv

  "Торговый дом Украина" в Латвии, склад для сбора и передачи помощи беженцам из Украины в Латвии
  Tel +371 66 119 148
  info@thukraina.com

  От партнеров Клуба

  Выставка Riga Fod 2022 в Риге Выставка продовльствия Riga Fod 2022

  Дайджест

  Переговоры, основанные на высоком интеллекте
  Дресс-код и дипломатия
  Необычный дипломатический чайный вечер в Клубе
  Крупнейший портовый город, второй после Берлина и седьмой по величине в Евросоюзе
  В электронной переписке можно применить известный принцип kiss: не придумывать лишнего и не превышать разумной длины письма

  Международные выставки

  Организатор международных выставок — компания ВТ 1