Diplomatic Economic Club® Since 1997
LV EN RU News Trade Fair Riga Members area Articles
 • Contact ☰ menu ✕

  Latvijas un Īrijas ekonomisko sadarbību attīstība  

   Īrijas vēstnieks Eidans Kirvans
  Īrijas vēstnieks Eidans Kirvans

  Tikšanās laikā ar Diplomātisko klubu Īrijas vēstnieks Latvijā Eidans Kirvans runāja par Latvijas un Īrijas ekonomisko sadarbību, par savas valsts šodienas ekonomisko stāvokli


  Īrijas vēstnieks Eidans Kirvans

  Tikšanās laikā Īrijas vēstnieks Eidans Kirvans piedāvāja izvērstu prezentāciju par Īrijas ekonomikas stāvokli. Kluba biedriem bija iespēja noskatīties filmu par valsti, piedalīties diskusijā, kuras laikā E.Kirvans atbildēja uz daudziem jautājumiem saistībā ar valsts attīstību un ekonomisko stāvokli valsts reģionos.
  Prezentācija *.pdf


   Andre Villers un Īrijas vēstnieks Eidans Kirvans
  Andre Villers un Īrijas vēstnieks Eidans Kirvans

  Kluba viceprezidents, Beļģijas vēstniecības padomnieks Andre Villers vakara noslēgumā pateicās E.Kirvanam par interesantu diskusiju, novēlēja veiksmi un pasniedza kluba atmiņas dāvanu Ц grāmatu par Latviju.


  2013.g. 7.novembra tikšanās Diplomātiskajā klubā. Īrijas vēstnieks Eidans Kirvans
  Īrijas vēstnieks Eidans Kirvans 2013.g. 7.novembra tikšanās Diplomātiskajā klubā

  Sanāksmē piedalījās kluba biedri:A.Villers, O.Butenko, A.Donabedians, A.Iļjins, A.Gapoņenko, M.Premiņins, S.Šušunova, E.Lopatko, I.Lohmakova, O.Pavuka, V.Roldugins, A.Kirvans un citi.


  2013.g. 7.novembra tikšanās Diplomātiskajā klubā. Īrijas vēstnieks Eidans Kirvans
  Īrijas vēstnieks Eidans Kirvans 2013.g. 7.novembra tikšanās Diplomātiskajā klubā

  Olga Pavuka, žurnāls Baltic-course.com:
  ДKirvana Kungs atzīmēja, ka 60% īru, kuri pamet savu valsti, ir cilvēki ar augstāko izglītību, kuri nespēj atrasts darba vietu dzimtenē. Piemēram, juristi. Aizceļojošu cilvēku vietā ierodas iebraucēji, tai skaitā no Baltijas valstīm. Pēdējo desmit gadu laikā Īrija piedzīvoja divus migrācijas viļņus no Austrumeiropas Ц Polijas, Lietuvas, Latvijas un citām valstīm. Pirmais Ц pēc ES izplešanās 2004.gadā. Otrais Ц krīzes 2008.gadā, un iebraucēju skaits arvien turpina augt. 2009.gadā pieauga iebraucēju skaits, kuriem jau bija radniecīgi cilvēki Īrijā Ц bērni, vecāki. Šie iebraucēji, galvenokārt, meklēja darbu apkalpošanas sfērās.

  Mūsu tautieši visbiežāk sastopami kā apkopēji viesnīcās, oficianti restorānos un bāros, kā arī lauksaimniecībā. Kā rāda statistika, viņu darbs tiek apmaksāts pēc minimālās darba stundas likmes Ц 8.6 eiro stundā. Savukārt visaugstāk atalgotās un pieprasītākās profesijas valstī ir inženieri un finansisti.

  Izbrīnu radīja Latvijas un Īrijas valsts budžetu salīdzinājums. Īrijā tas sastāda 60 miljardus eiro ar 4.5milj. lielu iedzīvotāju skaitu. Savukārt Latvijā ar tās 2milj. iedzīvotāju tas sastāda apmēram 8 miljardus eiro.

  Tāda ievērojama atšķirība ir saistāma ar to, ka Īrija pirms 40 gadiem mainīja savu ekonomisko stratēģiju, kura veicināja brīvās tirdzniecības zonas izveidi lidostā Šennon un finanšu centra ДDublina“ izveidi, kā arī atviegloja nodokļu slogu uzņēmējiem. Valsts piesaistīja daudz ārvalstu investīciju, kuras sekmēja uzņēmumu ar augstas pievienotās vērtības izveidi, pirmkārt, informāciju tehnoloģiju jomā, telekomunikācijās, medicīnā un finanšu sektorā.

  Par ДĶeltu tīģeri“ tika nosaukt periods no 1994. līdz 2000.gadam, kuru laikā Īrijā gada IKP pieaugums mēdza pārsniegt 11%. Arī turpmākajos gados līdz 2008.g. krīzei tika novērota augšana 6% apmērā.

  Citējot vēstnieka kungu, pirms 40 gadiem 48% no IKP veidoja eksporta un importa tirdzniecība, taču šobrīd šī darbība veido 90% no IKP. Produkcijas ražošana ar mērķi eksportēt ir Īrijas ekonomikas galvenā sastāvdaļa. Īrijā atrodas sešu pasaules lielāko IT kompāniju meitas uzņēmumi Ц Google, IBM, Intel, Hewlett Packard, Dell, Oracle, Microsoft, kā arī apmēram 300 lielu vietējo uzņēmumu, kuri kopvērtējumā sastāda apmēram trešdaļu no valsts eksporta. Darbojas arī vairāki zāļu un medicīnisko tehnoloģiju ražotāji.

  Par tradicionālu eksporta preci ir arī uzskatāms pasaulslavens īru alus un viskijs, kā arī daži citi pārtikas produkti.

  Puse no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem ir iesaistīta apkalpošanas sfērā, nedaudz virs 20% — valsts sektorā. Pēc tā seko ražošana, celtniecība un laiksaimniecība.“  Jaunumi »  Latvijas un Īrijas ekonomisko sadarbību attīstība »  Views: 83143   Diplomatic Club


  Diplomatic Economic ClubЃ  Home  ::   About Diplomatic Club  ::   DEC news  ::   Cooperation  ::   Publications  ::   Trade Fair Riga  ::   Club archive   ::   Legal  ::   Contact  ::  

  close open

  Diplomatic Club for Peace Appeal to world leaders and humanity

  Diplomatic Economic Club strongly condemns and is not accepting any kind of aggression, military collisions, wars between countries, which are happening here close in the center of Europe, on the other continents of the world, in Asia, in Africa.
  Nothing can justify the use of force in any cases, everywhere it leads to suffering of civilians.
  We call all parts, leaders of all levels for a peaceful solution of any disagreements through the dialog and negotiations.
  Only the Peace on our planet, olny Friendship and mutual understanding promote the life of people.
  Please don't even allow yourself any thought about World War III, about nuclear weapons.
  All the humanity remembers the wars of the 20th century, and if somebody has forgotten, please remember. Diplomatic Club for Peace

  Stop War! Peace All over the World  Diplomatic Economic Club
  unites members from 37 countries of the world.
  Diplomatic Economic Club Ц is a unique association where people from different countries are to find a common language and contribute to the development of contacts between businessmen of the countries they represent.
  1997 Ч the beginning of the formation of the idea of creating a club, the establishment of internal interactions in the club on the basis of international exhibitions in Riga, periodic meetings.

  Digest

  She phrase ДEconomic DiplomacyУ assumes the diplomatic official activities that are focused on increasing exports, attracting foreign investment and participating in work of the international economic organisations