Diplomatic Economic Club® Since 1997
LV EN RU News Trade Fair Riga Members area Articles
 • Contact ☰ menu ✕

  Uzņemšana Ungārijas vēstniecībā  

  22.oktobrī Rīgā notika uzņemšana Ungārijas vēstniecība par godu revolūcijas 58.gadadienai un brīvības cīņām

  Ungāru 1965. gada sacelšanās piemiņas dienu Ungārijā atzīmē 23. oktobrī.

  Ungārijas vēstniece Latvijā Adrien Muller kundze uzrunāja atzīmējot piemiņas dienu, novēlēja attīstību, veiksmi un labklājību Ungārijas un Latvijas tautām.


   Ungārijas vēstniece Latvijā Adrien Muller

  Ungārijas vēstniece Latvijā  Adrien Muller  kundze:
  «Ungārijas revolūcija un brīvības cīņas 1956. gadā bija skaidra liecība tam, ka ungāriem bija mērķis un stipra vēlēšanās būt brīviem kā cilvēkiem un neatkarīgiem kā tautai. 23. oktobra sacelšanās ātri vienoja ungāru tautu visā valstī un parādīja kopīgas cerības spēku.
  Notikumi, kas norisinājās pēc 23. oktobra, šodien visiem ir labi zināmi. Ungārijas revolūcijas sakāve bija viens no tumšākajiem Aukstā kara mirkļiem. 1956. gada oktobra notikumi un to sekas ungāru tautai bija ļoti nozīmīgi. Nākamo trīsdesmit gadu laikā 1956. gada revolūcijas fakta publiska pieminēšana vien jau nozīmēja drosmīgu rīcību. Bet pat šajā laikā visi ungāri un daudzi visā pasaulē zināja, ka 23. oktobris ir brīvības, neatkarības un visas tautas cerības simbols.
  Atskatoties atpakaļ, mēs šodien saprotam, cik nozīmīgs pieturas punkts mūsu kopīgajā vēsturē bija Ungārijas brīvības cīņas, cilvēku upuri, kas mūs aizveda līdz 1989. gadam, līdz Aukstā kara beigām un Austrumeiropas valstu neatkarībai.  
  Šeit, Latvijā, nav nepieciešamības paskaidrot, ko nozīmē cerība uz brīvību. Latvieši to zina.
  Mēs šodien esam lepni, ka esam brīvi un neatkarīgi un tajā pašā laikā varam piederēt kopienai, kas balstīta uz demokrātiskām vērtībām un principiem. Tas ir tas, kas mūs vieno un stiprina. Es ticu, ka mūsu nākotne ir šo vērtību saglabāšanā un izplatīšanā tālāk, un mēs to visi arī cenšamies darīt.  
  Es vēlos Jums visiem pateikties par to, ka šodien kopā ar mums, ar ungāriem, ar Eiropu atzīmējat Ungārijas 1956. gada 23. oktobra revolūciju.»

   Čehijas Republikas vēstnieks Pavol Sepelak, Šveices vēstnieks Markus Niklaus Paul Dutly, Francijas vēstnieks Stephane Visconti  

  Čehijas Republikas vēstnieks Pavol Sepelak, Šveices vēstnieks Markus Niklaus Paul Dutly, Francijas vēstnieks Stephane Visconti un citi goda vakara viesi Ungārijas vēstniecībā Latvijā

   
   Uzņemšana Ungārijas vēstniecībā 2014. gada 22. oktobrī, Rīgā

  Ar diviem jauniem un talantīgiem mūziķiem – Otto Kovči un Veroniku Sorokoviču  vakara gaitā skanēja ungāru mūzika. Viņi abi ir mūzikas skolotāji no Rīgas.  Jaunumi »  Uzņemšana Ungārijas vēstniecībā »  Views: 81252   Diplomatic Club


  Diplomatic Economic Club®  Home  ::   About Diplomatic Club  ::   DEC news  ::   Cooperation  ::   Publications  ::   Trade Fair Riga  ::   Club archive   ::   Legal  ::   Contact  ::  

  close open

  Diplomatic Club for Peace Appeal to world leaders and humanity

  Diplomatic Economic Club strongly condemns and is not accepting any kind of aggression, military collisions, wars between countries, which are happening here close in the center of Europe, on the other continents of the world, in Asia, in Africa.
  Nothing can justify the use of force in any cases, everywhere it leads to suffering of civilians.
  We call all parts, leaders of all levels for a peaceful solution of any disagreements through the dialog and negotiations.
  Only the Peace on our planet, olny Friendship and mutual understanding promote the life of people.
  Please don't even allow yourself any thought about World War III, about nuclear weapons.
  All the humanity remembers the wars of the 20th century, and if somebody has forgotten, please remember. Diplomatic Club for Peace

  Stop War! Peace All over the World  Diplomatic Economic Club
  unites members from 37 countries of the world.
  Diplomatic Economic Club – is a unique association where people from different countries are to find a common language and contribute to the development of contacts between businessmen of the countries they represent.
  1997 — the beginning of the formation of the idea of creating a club, the establishment of internal interactions in the club on the basis of international exhibitions in Riga, periodic meetings.

  Digest

  She phrase „Economic Diplomacy“ assumes the diplomatic official activities that are focused on increasing exports, attracting foreign investment and participating in work of the international economic organisations