Diplomatic Economic Club® Since 1997
LV EN RU News Trade Fair Riga Members area Articles
 • Contact ☰ menu ✕

  Tikšanās Diplomātiskajā Klubā ar Nīderlandes vēstnieku Latvijā  

   Tikšanās Diplomātiskajā Klubā ar Nīderlandes vēstnieku Latvijā

  29.septembrī Diplomātiskajā Ekonomiskajā Klubā notika tikšanās ar Nīderlandes vēstnieku Latvijā Pieter Jan Langenberg kungu.

  Tikšanos ar vēstnieku atklāja Kluba Viceprezidents Andre Villers.
  Nīderlandes vēstnieks Pieter Jan Langenberg savā prezentācijā pastāstīja par Nīderlandes moderno attīstību, tirdzniecības un ekonomikas attiecībām ar Latviju.
  Prezentācija ir pieejama šeit *.pdf

  Vēstnieks atbildēja uz Kluba biedru un viesu jautājumiem

   Tikšanās Diplomātiskajā Klubā ar Nīderlandes vēstnieku Latvijā Pieter Jan Langenberg. Andre Villers pasniedz grāmatu par Latviju.  
  Tikšanās Diplomātiskajā Klubā ar Nīderlandes vēstnieku Latvijā Pieter Jan Langenberg. Andre Villers pasniedz grāmatu par Latviju.  

  Tikšanās beigās Kluba Viceprezidents Andre Villers izteica pateicību vēstniekam, Pieter Jan Langenberg kungam, par izsmeļošu stāstu un pasniedza piemiņai Kluba suvenīru – grāmatu par Latviju.

  Tikšanās piedalījās :
  Ž.Mirzakassimova, A.Villers, I.Freiberga, A.Dzedons, K.Kokina, J.Lopatko,  L.Pankova, V.Butenko, Ž.Abdurasulov, V.Roldugin, S.Šušunova, A.Čizmadija, J.Cvek-Karpovičs, J.Ēteris, O.Pavuk un citi.

  Laikraksta Baltic-course.com, galvenā redaktore Olga Pavuk norāda:

  Tikšanās Klubā ar Nīderlandes vēstnieku Latvijā  
  Vēstnieks Pieter  Langenberg atbildēja uz Kluba biedru un viesu jautājumiem

  "Ekonomiskās attiecības starp Nīderlandi un Baltijas valstīm ir diezgan aktīvas. 2015.gadā kopējas Nīderlandes eksports ar Baltijas valstīm veidoja 2027 milj. eiro, tajā skaitā ar Lietuvu 823.milj. eiro, Igauniju – 722 milj. eiro, Latviju – 482 milj. eiro. Kopējais Nīderlandes imports ar Baltijas valstīm veidoja 1704 milj. eiro, tajā skaitā ar Lietuvu 1044 milj. eiro, Igauniju – 276 milj. eiro, Latviju – 384 milj. eiro.

  Pamata eksporta produkti no Baltijas valstīm uz Nīderlandi ir: koksne un kokapstrādes produkcija ; pārtikas produkti; metālapstrādes produkcija.
  Pamata importa produkti no Nīderlandes uz Baltijas valstīm ir: mašīnbūve un elektriskās ierīces ; pārtikas preces; ķīmiskā produkcija.  

  Nīderlande aizņem 9. vietu Latvijas tirdzniecības partneru vidū. Tirdzniecības apgrozījums veido 990.3 milj. eiro un tirdzniecības bilance ir pozitīva. 2015.gadā Latvijas preču eksporta apjomi uz Nīderlandi palielinājās salīdzinājumā ar 2014.gadu par 21%, bet imports par 1%. Tirdzniecības apgrozījuma dinamika starp valstīm ir pozitīva. Pēc lejupslīdes 2008.gadā tiek novērots pastāvīgs pieaugums ar stabilizāciju vienā līmenī pēdējos trijos gados.  

  Latvijā ir reģistrēti 424 uzņēmumi ar Nīderlandes kapitālu, kopējās tiešās investīcijas veido 725.1 milj. eiro, kas ļauj Nīderlandei ieņemt trešo vietu ārvalstu tiešo investīciju reitingā pēc Zviedrijas un Kipras.

   Tikšanās Diplomātiskajā Klubā ar Nīderlandes vēstnieku Latvijā Pieter Jan Langenberg kungu.  
  Nīderlandes vēstnieks Latvijā Pieter Jan Langenberg par moderno Nīderlandes attīstību, tirdzniecības un ekonomiskajiem attiecībām ar Latviju.

  Vēstnieka kungs pastāstīja arī par Nīderlandes uzņēmumu veiksmīgo investīciju piemēriem Latvijā. Viens no uzņēmumiem ir SIA „Brabantia“, kurš strādā Latvijā kopš 2008.gadā, un ražo veļas žāvēšanas iekārtas un gludināmos dēļus. Tajā pašlaik ir nodarbināti 75 cilvēki. Tāpat, labs piemērs ir globālā loģistikas kompānija Samskip Vandieren, kurā iegāja Latvijas tirgū 1997.gadā, un šobrīd tās Latvijas uzņēmumā strādā 250 cilvēki. "   Jaunumi »  Tikšanās Diplomātiskajā Klubā ar Nīderlandes vēstnieku Latvijā »  Views: 75269   Diplomatic Club


  Diplomatic Economic Club®  Home  ::   About Diplomatic Club  ::   DEC news  ::   Cooperation  ::   Publications  ::   Trade Fair Riga  ::   Club archive   ::   Legal  ::   Contact  ::  

  close open

  Diplomatic Club for Peace Appeal to world leaders and humanity

  Diplomatic Economic Club strongly condemns and is not accepting any kind of aggression, military collisions, wars between countries, which are happening here close in the center of Europe, on the other continents of the world, in Asia, in Africa.
  Nothing can justify the use of force in any cases, everywhere it leads to suffering of civilians.
  We call all parts, leaders of all levels for a peaceful solution of any disagreements through the dialog and negotiations.
  Only the Peace on our planet, olny Friendship and mutual understanding promote the life of people.
  Please don't even allow yourself any thought about World War III, about nuclear weapons.
  All the humanity remembers the wars of the 20th century, and if somebody has forgotten, please remember. Diplomatic Club for Peace

  Stop War! Peace All over the World  Diplomatic Economic Club
  unites members from 37 countries of the world.
  Diplomatic Economic Club – is a unique association where people from different countries are to find a common language and contribute to the development of contacts between businessmen of the countries they represent.
  1997 — the beginning of the formation of the idea of creating a club, the establishment of internal interactions in the club on the basis of international exhibitions in Riga, periodic meetings.

  Digest

  She phrase „Economic Diplomacy“ assumes the diplomatic official activities that are focused on increasing exports, attracting foreign investment and participating in work of the international economic organisations