Diplomatic Economic Club® Since 1997

LV EN RU News Trade Fair Riga Members area Articles
 • Contact ☰ menu ✕

  » Jaunumi » COVID-19 krīze 17.03.2020 (14085)

  COVID-19 krīze  

  Tomass Kastrels, Beļģijas vēstniecības padomnieks, Flandrijas tirdzniecisko un investīciju attīstības aģentūras Baltijā vadītājs, „Diplomatic Economic Club“ prezidents

  COVID-19 krīze ir sasniegusi Eiropu un arī Baltijas valstis. Tā kā Igaunija, Latvija un Lietuva šobrīd veic pasākumus, lai samazinātu vīrusa izplatību, es vēlos īsi aplūkot ekonomikas atbalsta pasākumus, kurus apsver šo valstu valdības. Kādu dienu šī krīze beigsies un daudzi piekrīt, ka būs nepieciešamas liela mēroga atbalsta shēmas, lai atjaunotu uzņēmējdarbību.

  Thomas CastrelTomass Kastrels

  Eiropas līmenī Komisija ierosina, ka dalībvalstīm jāatmaksā priekšfinansējums 8 miljardu apmērā, kuru tās vēl nav iztērējušas. Tas dos papildu ieguldījumu cīņai ar COVID-19, jo ES Kohēzijas politikas 2014.-2020. gadam ietvaros nesadalītais finansējums šobrīd ir 37 miljardi eiro. Vairāk informācijas lasiet šeit.

  Vissmagāk koronavīrusa infekcija skārusi Igauniju, kas ir vismazākā no Baltijas valstīm iedzīvotāju skaita ziņā. Ārējās tirdzniecības un informācijas tehnoloģiju ministrs paziņoja, ka operatīva atbalsta pakete 1,5–2 miljardu eiro apmērā nepieciešama, lai saglabātu darba vietas.  Kas attiecas uz HoReCa un tūrisma nozarēm, Igaunijas valdība plāno atbalstu gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem ‒ pirmajiem izmaksājot algas samazinātā apmērā, otrajiem ‒ sniedzot atbalstu un piedāvājot nodokļu atlaides.

  Latvijas Ministru prezidents paziņoja par atbalsta paketi 1 miljarda eiro apjomā, īpašu uzmanību pievēršot iepriekšminētajām nozarēm, vienlaikus atzīstot, ka patlaban notiekošais nav salīdzināms ar finanšu krīzinevelk paralēles ar finanšu krīzi, kas sākās 2008. gadā un smagi skāra šo valsti. Latvijas valdība uzsver, ka vēlas atbalstīt uzņēmējus nevis ar subsīdiju palīdzību, bet, piemēram, pagarinot aizdevumus un piešķirot īstermiņa finansējumu, ko īstenos valsts attīstības finanšu institūcija „Altum“, kā arī bankas.

  Lietuva ir lielākā no Baltijas valstīm ekonomikas attīstības ziņā, un tās valdība ir apstiprinājusi atbalsta pasākumu paketi 5 miljardu eiro apmērā. Lietuvas valdība atbalstīs uzņēmumus, trīs mēnešus garantējot minimālo algu tajos nodarbinātajiem, tādējādi saglabājot darba vietas. Turklāt uzņēmumu likviditāti nodrošinās pagaidu nodokļu atvieglojumi. Arī Lietuvas nodokļu maksātāji var rēķināties ar nodokļu maksājumu atlikšanu bez soda naudas vai procentiem. Veselības aprūpes sistēmā tiks ieguldīti 500 miljoni eiro, un līdzīgus papildu līdzekļus saņems arī Lauksaimniecības kredītu garantiju fonds un valstij piederošā investīciju un garantiju aģentūra INVEGA.

  Tomass Kastrels
  Beļģijas vēstniecības padomnieks, Flandrijas tirdzniecisko un investīciju attīstības aģentūras Baltijā vadītājs,
  „Diplomatic Economic Club“ prezidents


  Jaunumi »  COVID-19 krīze »  Views: 14085   Diplomatic Club
  Diplomatic Economic Club®  Home  ::   About Diplomatic Club  ::   DEC news  ::   Cooperation  ::   Publications  ::   Trade Fair Riga  ::   Club archive   ::   Legal  ::   Contact  ::  

  close open

  Diplomatic Club for Peace Appeal to world leaders and humanity

  Diplomatic Economic Club strongly condemns and is not accepting any kind of aggression, military collisions, wars between countries, which are happening here close in the center of Europe, on the other continents of the world, in Asia, in Africa.
  Nothing can justify the use of force in any cases, everywhere it leads to suffering of civilians.
  We call all parts, leaders of all levels for a peaceful solution of any disagreements through the dialog and negotiations.
  Only the Peace on our planet, olny Friendship and mutual understanding promote the life of people.
  Please don't even allow yourself any thought about World War III, about nuclear weapons.
  All the humanity remembers the wars of the 20th century, and if somebody has forgotten, please remember. Diplomatic Club for Peace

  Stop War! Peace All over the World  Diplomatic Economic Club
  unites members from 37 countries of the world.
  Diplomatic Economic Club – is a unique association where people from different countries are to find a common language and contribute to the development of contacts between businessmen of the countries they represent.
  1997 — the beginning of the formation of the idea of creating a club, the establishment of internal interactions in the club on the basis of international exhibitions in Riga, periodic meetings.

  Digest

  She phrase „Economic Diplomacy“ assumes the diplomatic official activities that are focused on increasing exports, attracting foreign investment and participating in work of the international economic organisations