Diplomatic Economic Club® Since 1997

LV EN RU News Trade Fair Riga Members area Articles
 • Contact ☰ menu ✕

  Krievijas tirdzniecības rūpniecības kameras prezidenta Jevgēnija Primakova vizīte Latvijā  

  J. М. PrimakovsŠ.g. 20.maijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā notika Krievijas tirdzniecības rūpniecības kameras prezidenta, akadēmiķa Jevgēņija Primakova lekcija.
  Uzstāšanās tēma ir ekonomiskie un politiskie virzieni mūsdienu pasaulē
  J. Primakovs ir Krievijas izcils politiķis; 1980-2000 gadu periodā ieņēma sekojošus amatu — premjerministrs, ārlietu ministrs, Krievijas Federācijas izlūkošanas dienesta direktors.

  J. M. PrimakovsLatvijas Universitātes rektors atklāja lekciju, izsakot pateicību latviešu valodā, ka jau otrajā reizē J. Primakovs piedalās atklātajā lekcijā universitātē, un ka tā būs noderīga visiem.
  Tikšanās sākumā Jevgēņijs Primakovs teica:
  «Diemžēl es nepārzinu latviešu valodu un ceru, ka rektors nepateica par mani neko slikto!» un pateicās par piedāvāto iespēju uzstāties.Savā lekcijā J. Primakovs atzīmēja vairākus aspektus:
  starptautiskā Krievijas situācija, Krievijas un ASV, Krievijas un Latvijas attiecību pozīcijas mūsdienās, ekonomiskais pamats sadarbībai, krīzes apkarošana un citi aspekti.
   Pēc akadēmiķa uzskata, Krievija ir tagad sasniegusi «dibeni», tomēr jau ir noteiktie priekšnosacījumi ekonomikas izaugsmei, tas ir, pirmkārt, inovāciju attīstība un zinātņietilpīgā ražošana. Tieši tas palīdz turēt stabilu sociālo ekonomisko līmeni, neskatoties uz dažiem «grubuļiem».
  Salīdzināšanai tika pieminēts, ka ASV ir 20% zinātņietilpīgās ražošanas piegādātājs pasaules tirgū, Vācijai — 9%, toties Krievijia — tikai 0,5%.Krievija ir eksporta izejvielu valsts, kas ir ļoti svarīgs krīzes periodā. Savukārt Ķīnai ir liela daļa no gatavās produkcijas eksporta, tajā paā laikā viņi pārstrukturēja eksporta nozīmīgāku daļu un novirzīja to uz iekšējo tirgus, papildus palielinājot pirkšanas spēju, kas līdzsvaroja ekonomiku krīzes laikā.
   «Attiecības attīstīsies visu valstu interesēs, mēs saprotam, ka tas ir objektīvais ES ekonomikas process. Mēs vēlāmies, lai pie tam neaizmirstu par Krieviju, kas patreiz arī notiek un redzams Krievijas un ES attiecībās.»
  J. Primakovs atzīmēja pozitīvo dinamiku Latvijas un Krievijas attiecību attīstībā. Attīstībai pievilcīgas ir ostas, enerģētikas un pārtikas nozares. Krievija patērē 60% pārtikas eksporta. Protams, pilnīgi aizstāvēt ar vietējo produkciju nav iespējams, jo imports, konkurence stimulē produkcijas kvalitāti un cenas līmeni.
  Mūsu valstu attiecībās svarīgu lomu spēlē 2.Pasaules kara notikumi. Vairāk nekā 27 miljoni cilvēku aizgāja bojā tājā periodā un jāņem vērā sabiedrības mentalitāti.
  Pasaules attīstība ir daudzpolāra, īpaši tagad līdz ar ASV jauno administrāciju, un Krievija atbalsta šo attīstību.
  Pēc uzstāšanās J. Primakovs atbildēja uz viesu jautājumiem.
  Savukārt Latvijas Universitātes rektors pateicās par saturīgu lekciju un gaidīs Jevgēņija Primakovu vizīti nākotnē!
  Rektors pasniedza piemiņas 1 Latu, ko Latvijas Banka izlaida sakarā ar Latvijas universitātes 90-gada dienu.

  Jaunumi »  Krievijas tirdzniecības rūpniecības kameras prezidenta Jevgēnija Primakova vizīte Latvijā »  Views: 79206   Diplomatic Club  Diplomatic Economic Club®  Home  ::   About Diplomatic Club  ::   DEC news  ::   Cooperation  ::   Publications  ::   Trade Fair Riga  ::   Club archive   ::   Legal  ::   Contact  ::  

  close open

  Diplomatic Club for Peace Appeal to world leaders and humanity

  Diplomatic Economic Club strongly condemns and is not accepting any kind of aggression, military collisions, wars between countries, which are happening here close in the center of Europe, on the other continents of the world, in Asia, in Africa.
  Nothing can justify the use of force in any cases, everywhere it leads to suffering of civilians.
  We call all parts, leaders of all levels for a peaceful solution of any disagreements through the dialog and negotiations.
  Only the Peace on our planet, olny Friendship and mutual understanding promote the life of people.
  Please don't even allow yourself any thought about World War III, about nuclear weapons.
  All the humanity remembers the wars of the 20th century, and if somebody has forgotten, please remember. Diplomatic Club for Peace

  Stop War! Peace All over the World  Diplomatic Economic Club
  unites members from 37 countries of the world.
  Diplomatic Economic Club – is a unique association where people from different countries are to find a common language and contribute to the development of contacts between businessmen of the countries they represent.
  1997 — the beginning of the formation of the idea of creating a club, the establishment of internal interactions in the club on the basis of international exhibitions in Riga, periodic meetings.

  Digest

  She phrase „Economic Diplomacy“ assumes the diplomatic official activities that are focused on increasing exports, attracting foreign investment and participating in work of the international economic organisations